Sayın meslektaşlarım;

Hekimlik mesleği ömür boyu öğrenmeyi, yeniliklere açık olmayı gerektirir. Bu da  sürekli eğitim ile sağlanır. Eğitim konusunun en önemli bileşenlerinden birisi de mezuniyet sonrası eğitim programlarıdır. Zira, sürekli değişen ve gelişen bilgi çağında kişilerin meslekleri konusundaki güncel bilgileri, en yetkin kişilerden almasının en etkin yollarından biri de mezuniyet sonrası eğitim programlarıdır.

İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Mezuniyet Sonrası Eğitim Program’ları düzenlenmeye başlandığı tarihten itibaren temelde hastalıkların patofizyoloji ve tedavilerine odaklanmış ve ürologların bu alanda oluşabilecek eğitim açıklarını, konusunda uzman akademisyenlerin bilgi ve tecrübelerinden faydalanarak gidermeyi amaçlamıştır. Günümüze kadar düzenlenen toplantılarda konu seçiminde mümkün olduğu kadar günlük pratiğe odaklanılmış, konuşmacı olarak da konusunda yeterli birikime sahip akademisyenlerin yer almasına özen gösterilmiştir.

Altıncısını düzenlediğimiz bu toplantıda konular böbrek ve mesane kanseri ile işlevsel üroloji olarak belirlenmiştir. Yurtdışından da, uluslararası camiada  kendi alanlarında oldukça iyi tanınan dört meslektaşımız (John W. Davis, The University of Texas, MD Anderson Cancer Center, Houston, A.B.D., Ömer Küçük, Emory University, Winship Cancer Institute of Emory, Atlanta, A.B.D., Benjamin Thomas, Cambridge University, Addenbrooke’s Hospital, Cambridge, İngiltere ve  Kilian M. Gust, Medical University of Vienna, Vienna General Hospital, Avusturya ) da bizlerle birlikte olacak ve bilgi ile deneyimlerini paylaşacaklardır.

Katılımınızla daha da zenginleşeceğine inandığımız toplantımızda buluşmak umuduyla, esenlikler dilerim.

Prof. Dr. İsmet Nane
İstanbul Tıp Fakültesi
Üroloji Anabilim Dalı Başkanı

 

Bilimsel Programı Görmek için Tıklayınız.